Uživatelský avatar
od bflmpsvz
#987 Zdravím,
uvažuju o čtečce a protože jí chci hlavně na čtení kratších věcí stažených z internetu, tedy pdf nebo webové stránky, přijde mi nejjednodušší to všechno zkonvertovat ještě v počítači do bitmap v nativním rozlišení čtečky. Není mi ale jasné, jak problematické to je, zobrazit bitmapu bez toho, že by to čtečka nějak přeformátovala, a taky jestli je problém dostat do čtečky sérii bitmap jako jeden soubor. Je to běžný postup, nebo naopak něco, co bych musel sám vybádat?

Olda
Uživatelský avatar
od tomasb
#990 To mi přijde jako drbání se levou nohou za pravým uchem, při jízdě na kole. Kdo by to dělal a proč?

Pokud máte text, nechte to jako text.

jestli je problém dostat do čtečky sérii bitmap jako jeden soubor


Je to problém. Čtečky zobrazí jeden grafický soubor na celé ploše najednou, takhle bych to zjednodušil, víc nemá cenu řešit.

Jedině to převést do PDF, pokud chcete mít stránky a "bitmapy".
Uživatelský avatar
od bflmpsvz
#993
tomasb píše:Pokud máte text, nechte to jako text.

Jasně, že nemám text. Typicky mám scanované pdf. Nebo webovou stránku. Nebo tabulky, zdrojové texty programů, prostě věci které nelze zalomit, jinak se v tom nikdo nevyzná. Zkusil jsem si online převést scanované pdf na formát .epub a pak ho zase zobrazit pomocí online služby, pak i na emulované čtečce na PC, ale ukázalo to jen první stránku, a ještě ořízlou. Takže pořád nevím, co s tím udělá reálná čtečka. Kdybych to převedl na sérii bitmap v nativním rozlišení čtečky, řekněme 758x1024 , tak předem vím, co mi čtečka ukáže. Takhle nevím nic.

jestli je problém dostat do čtečky sérii bitmap jako jeden soubor


Je to problém. Čtečky zobrazí jeden grafický soubor na celé ploše najednou, takhle bych to zjednodušil, víc nemá cenu řešit.

Jedině to převést do PDF, pokud chcete mít stránky a "bitmapy".


Tak pokud bych měl jistotu, že to čtečka nebude zkoušet přeformátovat a zobrazí to "jak to je", tak by to bylo řešení. Protože do "scanovaného" pdf se dá uložit cokoliv, co lze na PC vytisknout. Jen právě nevím, co přesně čtečka dělá se scanovaným pdf a jestli se dá přinutit, aby nedělala s formátem vůbec nic, zvlášť když jí to připravím v nativním rozlišení.

Některé čtečky mají uvedenou funkci "prohlížení obrázků". To by nešlo použít?
Uživatelský avatar
od tomasb
#995 Když si z toho uděláte PDF "na míru" čtečce, uděláte líp, než tahat do čtečky grafické soubory.
Uživatelský avatar
od tomasb
#997 Umí to obrázek zobrazit, otočit a přejít na předchozí nebo další v pořadí, nastavit obrázek zobrazovaný při vypnuté čtečce nebo při startu. Nic od toho nečekejte v kontextu použití pro čtení.

Článek asi bude, ale bude to nuda :-) Nejlepší univerzální čtečka je PocketBook Touch HD3. Univerzální s vykřičníkem, protože ne pro každého může být nejlepší to samé, ale tohle zařízení lze doporučit pro většinu. Na čtení beletrie, pro BFU, pro ty, kteří nemají výrazně omezený rozpočet a chtějí komfortní, kvalitní čtečku. Je jednoznačně super. Snad před Vánoci budou :-)
Uživatelský avatar
od bflmpsvz
#999
tomasb píše:Nic od toho nečekejte v kontextu použití pro čtení.

Sorry, ale tomu nerozumím. Když na těch obrázcích budou stránky textu, v čem je rozdíl? Samozřejmě je to nouzové řešení, ale fungovat by to v nouzi nejvyšší mělo, ne?